flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для маломобільних груп населення

Відповідно до положень Конституції України - людина, її життя і здоров'я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

Для забезпечення належного доступу до приміщення Шевченківського районного суду м.Києва (залів судових засідань, канцелярій суду тощо) осіб з інвалідністю, громадян похилого віку та інших маломобільних груп населення приміщення суду облаштовано пандусом  та кнопкою виклику персоналу,  за допомогою якого громадяни можуть викликати відповідальних працівників суду для вирішення проблемного питання.

Особа з інвалідністю, яка приїжджає до суду на автомобілі, може скористуватися спеціально відведеним місцем для паркуванням, яке має відповідну розмітку та знак. Знаходиться паркування безпосередньо біля центрального входу до суду.

Для зручності відвідувачів, які відносяться до маломобільних груп населення, та забезпечення безперешкодного доступу до правосуддя, розгляд  справ може проводитись в залах судового засідання, які розташовані на першому поверсі.

У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції.

 Загальна канцелярія також знаходиться на першому поверсі.

Для зручності орієнтування  у приміщенні суду як  осіб із порушеннями зору , так і усіх відвідувачів суду, Територіальним  управлінням Державної судової адміністрації України в місті Києві за підтримки Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» та Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна» реалізований проект «Навігація в суді», який полягає в облаштуванні будівлі суду тактильною плиткою, табличками, вказівниками з напрямом руху, показниками номерів поверхів, списком кабінетів,виготовлених за європейськими стандартами доступності, інформація на яких про дубльована шрифтом Брайля.

Розташування кабінетів на першому поверсі для осіб з порушеннями зору  демонструє мнемосхема.

З метою покращення доступності суду та зручності осіб з інвалідністю, на першому поверсі суду облаштовано  універсальну туалетну кімнату.

 

 

 

На виконання п.2 р.1 Плану заходів щодо приведення приміщень місцевих загальних судів міста Києва у стан, що за основними параметрами забезпечує належні умови для здійснення правосуддя судів схвалений з урахуванням доповнень рішення Ради суддів України від 15 квітня 2015 року  №31 та затверджений Головою ДСА України, з метою покращення забезпечення доступу до правосуддя маломобільних груп населення у Шевченківському районному суді міста Києва призначено відповідальних осіб за забезпечення доступу до правосуддя маломобільних груп населення, проведення інструктажу при спілкуванні з відвідувачами суду, які відносяться до МГН.