flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги громадськості та представників ЗМІ

06 січня 2022, 12:45

В мережі Інтернет розповсюджується інформація про те, що Шевченківським районним судом м. Києва застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 42-річного водія автомобіля марки BMW, який 1 січня 2022 року на перехресті проспекту Свободи та вулиці Світлицького в м. Києві  збив на пішохідному переході 12- річного хлопчика та втік.  

При цьому, авторами відповідних висловлювань нав’язується суспільна думка, що при ухваленні відповідного судового рішення слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва повинен був застосувати запобіжний захід виключно у вигляді тримання підозрюваного Захаренка Д.М. під вартою в умовах ДУ «Київський слідчий ізолятор». 

У зв’язку з викладеним, прес-служба Шевченківського районного суду м. Києва вважає за необхідне надати відповідне роз’яснення.

Так, 03 січня 2022 року до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого, погоджене з прокурором відділу Київської міської прокуратури, про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до Захаренка Д.М., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння.)

Ухвалою слідчого судді від 03 січня 2022 року вказане клопотання слідчого задоволено в повному обсязі та з суворим дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства застосовано до підозрюваного Захаренка Д.М. запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 02 березня 2022 року із забороною підозрюваному Захаренку Д.М. цілодобово залишати місце свого проживання.

При цьому, суд звертає увагу громадськості та представників ЗМІ, що відповідно до вимог ст. 26 КПК України слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень. 

Таким чином, з урахуванням того, що слідчим було ініційоване клопотання про застосування до підозрюваного Захаренка Д.М. запобіжного заходу саме у вигляді цілодобового домашнього арешту, слідчий суддя був позбавлений процесуальної можливості вийти за межі зазначеного клопотання та застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки застосування такого виняткового заходу забезпечення кримінального провадження не було ініційовано органом досудового розслідування та органом процесуального керівництва – Київською міською прокуратурою.

Таким чином, прес-служба Шевченківського районного суду м. Києва переконливо звертається до представників громадськості та представників ЗМІ з вимогою у подальшому утримуватися від необ’єктивної та нефахової оцінки судових рішень та розповсюдження викривленої та неправдивої інформації про діяльність суду.