Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Інформація щодо ліквідації та утворення місцевих загальних судів

14 лютого 2018, 13:38

 

Указом Президента України від 29.12.2017 №449/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів» постановлено ліквідувати Шевченківський районний суд м.Києва та утворити П’ятий окружний суд м.Києва – у Шевченківському районі міста Києва із місцезнаходженням у місці Києві.

Зважаючи на значний суспільний інтерес до зазначеного рішення Президента України, наявні коментарі з цього приводу, у тому числі щодо можливого обмеження доступу громадян до правосуддя, пов’язаного з ліквідацією Шевченківського районного суду м.Києві повідомляємо наступне.

Припинення повноважень суду  здійснюється не з дня набрання чинності Указом Президента України №449/2017, а лише після проведення регламентованої законом процедури, результатом якої є припинення діяльності судів як органів державної влади та юридичних осіб.

Відповідно до ч.6 ст.147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.

Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

Таким чином, Шевченківський районний суд м.Києва продовжує здійснювати свої повноваження до початку діяльності новоутвореного П’ятого окружного суду м.Києва – у Шевченківському районі міста Києва із місцезнаходженням у місці Києві, про що судом буде додатково проінформовано громадськість.