flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Оголошення про постановлення ухвали

03 жовтня 2024, 16:07

Справа № 761/46202/23

Провадження № 2/761/4683/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Макаренко І.О.

при секретарі Путря Д.В.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в приміщенні суду цивільну справу за позовом Динер Леоніда Валентиновича до Бочарової Наталії Анатоліївни, третя особа: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ніколіца Валентина Федорівна про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та скасування рішення про державну реєстрацію прав,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Під час проведення підготовчого засідання, було з’ясовано, що провадження у справі відкрито з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб – громадян України.

Дані вимоги процесуального закону позивачем не дотримані.

Судом, у відповідності до ч. 8 ст. 187 ЦПК України, був здійснений запит до Єдиного державного демографічного реєстру.

Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру Динера Леоніда Валентиновича, РНОКПП 3136108551 в реєстрі не знайдено. Доказів реєстрації позивача за адресою: м. Київ, вул. І.Франка, 20, кв. 7 – суду не надано.

Згідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником.

Згідно із ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Згідно ч.  1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.

Ордер – письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. 

Позовна заява підписана представником позивача Мендриком Д.О., який діяв на підставі ордеру.

Згідно інформації, зазначеної в ордері, останній виданий адвокатом, що здійснює адвокатську діяльність індивідуально за адресою: 86100, Донецька обл., Донецький р-н, м. Макіївка, р-н Гірницький, вул. Свердлова, 32. Ордер виданий 12.12.2023.

Відповідно до п. 2 ст. 13 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їх податкової адреси на іншу територію України. Правочини, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним, а отже ордер на представництво інтересів позивача, виданий на тимчасово окупованій території та є нікчемним.

Єдиний реєстр адвокатів України не містить інформації про здійснення адвокатської діяльності Мендриком Д.О. на території, підконтрольній Україні.

Враховуючи наведене, позовна заява Динер Леоніда Валентиновича до Бочарової Наталії Анатоліївни, третя особа: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ніколіца Валентина Федорівна про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та скасування рішення про державну реєстрацію прав, підписана особою, яка не мала права її підписувати.

У відповідності до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Виходячи з наведеного вважаю, що позов Динер Леоніда Валентиновича необхідно залишити без руху з наданням позивачу п’ятиденного строку для усунення недоліків, а саме: надати позовну заяву, підписану Динер Л.В., із зазначенням номеру і серії його паспорту та надати докази реєстрації за адресою: м. Київ, вул. І.Франка, 20, кв. 7, або іншої зареєстрованої у законному порядку адреси, на яку суд має здійснювати виклики та повідомлення.

Враховуючи наведене, на підставі ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя 

ухвалив:

Позовну заяву Динер Леоніда Валентиновича до Бочарової Наталії Анатоліївни, третя особа: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ніколіца Валентина Федорівна про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та скасування рішення про державну реєстрацію прав залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 днів, тобто до 08.10.2024 року включно.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, у випадку неусунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду.

У випадку усунення зазначених в ухвалі недоліків у визначений судом строк, призначити підготовче судове засідання у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, зал судових засідань № 703 на 09.10.2024 року о 13 год. 00 хв.

Для надання особистих пояснень по суті справи – визнати явку позивача у судове засідання обов’язковою.

Розмістити дану ухвалу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: