flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вирок у справі «начальника ІТТ «Ізоляція»

 

03 січня 2024 року Шевченківським районним судом м. Києва було проголошено вирок, яким обвинуваченого засуджено за ч.1 ст. 258-3, ч.1 ст. 260, ч.1 ст.28, ч.1 ст. 438 КК України та із застосуванням положень ст. 70, ч.1 ст. 71 КК України призначено остаточне покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, належного йому на праві власності.

  Так, за результатами судового розгляду суд вважав, що органом досудового розслідування правильно кваліфіковані дії обвинуваченого за ч.1 ст. 258-3, ч.1 ст. 260, ч.1 ст.28, ч.1 ст. 438 КК України, оскільки останній приймав участь у терористичній організації, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України. Також обвинувачений приймав участь у складі непередбаченого законами України воєнізованого формування, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 260 КК України. А також вчинив жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинене групою осіб та порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України

Водночас суд дійшов висновку, що пред’явлене особі обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 2 ст. 149 КК України, а саме в одержанні та переховуванні людини, вчинене з метою експлуатації з використанням примусу та іншої залежності потерпілого, вчинене щодо кількох осіб за попередньою змовою групою осіб підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 438 КК України, за яким він засуджується даним вироком.

З огляду на такі обставини суд в цій частині не погодився з кваліфікацією дій обвинуваченого, яка була визначена прокурором.

Також двома потерпілими у кримінальному провадженні були заявлені цивільні позови про стягнення з обвинуваченого спричиненої моральної шкоди в розмірі 1 000 000 грн. 00 коп. та 100 000 гривень. Судом було задоволено такі позови частково та постановлено стягнути з обвинуваченого на користь потерпілих відповідно 400 000 гривень та 95 000 гривень заподіяної кримінальним правопорушенням моральної шкоди.

Запобіжний захід обвинуваченому до набрання вироком законної сили у виді тримання під вартою залишено без змін.

 

Звертаємо увагу, що вирок суду на цей момент не набрав законної сили та може бути оскаржений до Київського апеляційного суду.