Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
МІСТА КИЄВА
НАКАЗ
«01» лютого 2013 року № 05-3-9
Про затвердження Правил пропуску осіб
до приміщень Шевченківського районного
суду м. Києва
На виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про міліцію» та з метою підтримання громадського порядку в суді, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників апарату суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу, відповідно до спільного наказу ДСА України та МВС України від 12.09.2005 року № 102/765,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила пропуску осіб до приміщень Шевченківського районного суду м. Києва (додаток № 1).
2. Наказ довести до відома суддів, працівників апарату Шевченківського районного суду м. Києва та працівників спеціального підрозділу судової міліції «Грифон», які здійснюють охорону суду.
3. Контроль за виконанням наказу в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 10-б покладаю на себе та керівника апарату суду Оленченко Н.М., в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Білоруська, 13 – на суддю Мальцева Д.О.
4. Накази голови суду № 1.4-18 від 27.04.2011 року та № 2.9-26 від 09.03.2012 року вважати такими, що втратили чинність.
Голова Шевченківського
районного суду м. Києва О.В. Мєлєшак
ПРАВИЛА
пропуску осіб до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва та поведінки в приміщенні суду, а також порядок пропуску автомобілів на територію суду, огороджену парканом
1. Загальні положення.
1.1. Дані Правила розроблено у відповідності та на підставі Правил пропуску осіб до приміщень суду та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом ДСА України та МВС України № 102/765 від 12 вересня 2005, Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Закону України «Про правила етичної поведінки» та інших нормативно-правових актів, виданих на їх основі.
1.2. Цими Правилами визначається порядок пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів з метою підтримання громадського порядку в судах, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщень судів, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.
1.3. Правила визначають порядок пропуску та підстави перебування громадян в приміщенні суду, дії працівників суду та спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» (надалі – СП СМ «Грифон», судова міліція) щодо належної організації прибуття громадян до приміщення суду, їх перебування в приміщенні суду.
1.4. Дані правила є встановленими в суді правилами у розумінні диспозиції ст. 1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої, за порушення Правил громадяни – відвідувачі суду можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за неповагу до суду, працівники апарату суду – до дисциплінарної відповідальності.
1.5. Зміст вказаних правил доводиться під підпис суддям та працівникам апарату суду. Витяг із правил в частині, що стосується громадян, які відвідують приміщення суду, розміщується для загального ознайомлення на інформаційних стендах приміщень суду, обладнаних поряд з пунктами пропуску. Правила направляються до начальника СП СМ «Грифон» для доведення їх змісту працівникам СП СМ «Грифон».
1.6. Пропускний режим здійснюється працівниками СП СМ «Грифон».
1.7. Під час здійснення своїх повноважень щодо пропуску осіб, транспортних засобів на територію суду, огороджену парканом, працівники судової міліції керуються чинним законодавством України та цими Правилами.
2. Порядок пропуску до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва суддів, працівників апарату суду.
2.1. Судді Шевченківського районного суду м. Києва безперешкодно пропускаються до приміщення суду, в тому числі в неробочі години суду, вихідні, неробочі та святкові дні.
2.2. Судді інших судів, судді у відставці безперешкодно пропускаються до приміщення суду в робочі дні та години суду після пред’явлення службового посвідчення. В неробочі години суду, вихідні, неробочі та святкові дні пропуск вказаних осіб може здійснюватись після відповідного розпорядження голови суду, заступників голови суду чи особи, що виконує їх обов’язки.
2.3. Працівники апарату Шевченківського районного суду м. Києва вільно пропускаються до приміщення суду в робочі дні суду. Черговий співробітник СП СМ «Грифон» має право вимагати від працівника апарату суду пред’явлення службового посвідчення, якщо особисто не знає працівника апарату суду. У разі відсутності в особи службового посвідчення, співробітник СП СМ «Грифон» доповідає про вказаний факт голові суду, заступникам голови суду (особі, що виконує їх обов’язки) або керівникові апарату суду, і допускає працівника до приміщення суду виключно після з’ясування його особи.
2.4. У вихідні, святкові, неробочі дні пропуск працівників апарату суду до приміщення суду здійснюється згідно зі списком, затвердженим керівником апарату суду або заступником керівника апарату суду, виключно після пред’явлення документу, який засвідчує особу.
3. Порядок пропуску до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва громадян, працівників підприємств, установ, організацій, інших осіб, які не є працівниками суду.
3.1. Пропуск осіб, що прибули до суду, здійснюється в робочі дні та години суду згідно з встановленим у суді розпорядком роботи.
3.2. Пропуск осіб, що прибули до суду, здійснюється на підставі документу, що посвідчує особу (особистого внутрішнього чи закордонного паспорту, службового посвідчення, водійського чи пенсійного посвідчення, інший офіційний документ, що містить фотокартку особи та гербову печатку установи, що видала такий документ) та після занесення працівниками СП СМ «Грифон» даних щодо прибувших осіб до журналу відвідувачів.
3.3. Пропуск народних депутатів діючого скликання до приміщення суду здійснюється у робочі дні та години відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата України».
3.4. До приміщення суду із використанням спеціальних технічних засобів пропускаються:
3.4.1. Працівники правоохоронних органів, фельд’єгерської служби, спеціального зв’язку за пред’явленням службового посвідчення.
3.4.2. Особи, які беруть участь у провадженні кримінальних, цивільних та адміністративних справ, за документом, який посвідчує особу.
У разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, міліціонер через судового розпорядника (секретаря судового засідання, помічника судді) з’ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні.
У разі призначення судового засідання до початку робочого дня, продовження судового засідання після закінчення робочого дня, пропуск до приміщення суду та перебування в суді осіб, що не є працівниками суду, здійснюється виключно на підставі розпорядженням головуючого у справі судді, про що доводиться до відома чергового співробітника СП СМ «Грифон» особисто суддею, або через секретаря судового засідання чи помічника судді. В такому випадку секретар судового зсідання, помічник судді зобов’язані повідомити співробітника СП СМ «Грифон» про необхідність пропуску до приміщення суду та підстави знаходження в суді осіб, що прибули в судове засідання.
3.4.3. особи, що проходять практику та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт допускаються у приміщенні суду, згідно зі списком, затвердженим керівником апарату суду або заступником керівника апарату суду, після пред’явлення документа, який посвідчує особу.
3.4.4. Особи, які прибули на відкриті судові засідання, пропускаються за пред’явленням документа, який посвідчує особу.
3.4.5. Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб пропускаються у приміщення суду після пред’явлення службового посвідчення та запису в журналі відвідувачів.
3.5. Співробітники СП СМ «Грифон» реєструють у журналі відвідувачів всіх осіб, які допускаються до приміщення суду, крім суддів та працівників суду, вказуючи прізвище, ініціали відвідувачів, та пред’явлений документ, що посвідчує особу. У разі пропуску відвідувача без документу, що посвідчує його особу, в журналі вказується прізвище судді, працівника суду, який дав розпорядження пропустити відвідувача до приміщення суду.
3.6. Пропуск в неробочі години суду, вихідні, святкові, неробочі дні до приміщення суду осіб, з метою проведення планових ремонтних чи будь-яких інших робіт, здійснюється виключно на підставі письмового розпорядження голови суду, згідно затвердженого головою суду списку та після пред’явлення такими особами документа, що посвідчує особу.
3.7. Пропуск в неробочі години суду, вихідні, святкові, неробочі дні до приміщення суду сторонніх осіб суворо забороняється, крім випадків, визначених вказаними Правилами.
3.8. У разі встановлення наказом голови суду в суді чергування суддів та працівників апарату суду у вихідний, святковий, неробочий день, такий наказ обов’язково доводиться до відома співробітників СП СМ «Грифон». Пропуск до приміщення суду осіб, що прибули для вирішення питань, з метою яких встановлено чергування, здійснюється в загальному порядку: на підставі документу, що посвідчує особу, та після занесення даних про особу до журналу відвідувачів суду.
4. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва.
4.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання обмежується постановленою мотивованою постановою (ухвалою) головуючого в судовому засіданні.
4.2. Забороняється пропуск до приміщення суду осіб:
Ø зі зброєю;
Ø з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами;
Ø з колюче-ріжучими предметами;
Ø у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного), що ображає людську гідність і громадську мораль;
Ø з тваринами;
Ø з валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких перевищує 45/35/15 см., візками, велосипедами.
4.3. Для речей, які заборонено проносити до приміщення суду, поряд із пунктом пропуску обладнано камери схову.
5. Порядок пропуску журналістів, творчих і технічних працівників телерадіоорганізацій з телеапаратурою (фото- кінозйомки, відео- звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури) до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва.
5.1. Працівники засобів масової інформації пропускаються за пред’явленням документа, що засвідчує особу.
5.2. Представники засобів масової інформації, які мають намір здійснювати в залі судового засідання фото- кінозйомку, відео- звукозапис із застосуванням стаціонарної апаратури, мають завчасно (не пізніше, ніж за три години до початку судового засідання) подати до канцелярії суду відповідне письмове клопотання на ім’я головуючого судді, з обов’язковим зазначенням назви засобу масової інформації, посиланням на конкретне завдання редакції, пред’явленням посвідчення особи.
5.3. Пропуск до приміщення суду стаціонарної апаратури для здійснення фото- кінозйомки, відео- звукозапису здійснюється виключно після розпорядження головуючого у справі судді, про яке повідомляється співробітник СП СМ «Грифон» особисто суддею, або через секретаря судового засідання чи помічника судді.
6. Порядок в'їзду транспортних засобів на територію Шевченківського районного суду м. Києва огороджену парканом та їхнє тривале перебування
6.1. В'їзд транспортних засобів на територію суду огороджену парканом здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів.
6.2. В'їзд та тривале перебування на території Шевченківського районного суд м. Києва дозволяється:
Ø транспортним засобам суддів Шевченківського районного суду м. Києва (за погодженням з головою суду чи його заступниками) та працівників апарату суду (за погодженням з керівником апарату суду чи його заступником);
Ø службовому автомобілю суду;
Ø спеціальним транспортним засобам, на яких здійснюється конвоювання осіб, що утримуються під вартою, після повідомлення старшого наряду конвойної служби про необхідність в'їзду;
Ø транспортним засобам, на яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, після пред'явлення старшим наряду службового посвідчення та посвідчення старшого наряду особистої охорони встановленого зразка;
Ø транспортним засобам служб швидкої медичної допомоги, пожежної й аварійної за викликом та у супроводженні і під контролем працівників судової міліції, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду;
Ø автомобілі інших осіб тільки за дозволом голови суду чи його заступників.
6.3. В'їзд (виїзд) транспортних засобів під час висадки (посадки) із спеціального автомобіля осіб, які доставлені під конвоєм у судові засідання, забороняється.
6.4. Вхід (вихід) осіб через пункти пропуску транспортних засобів на територію (з території) судів забороняється.
7. Правила поведінки у приміщенні суду.
7.1. Судді та працівники апарату суду зобов’язані дотримуватись Правил внутрішнього трудового розпорядку, Конституції України, міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції«, Закону України «Про правила етичної поведінки» та інших нормативно-правових актів, виданих на їх основі, ввічливо ставитись до відвідувачів суду та вимагати від відвідувачів суду дотримання громадського порядку і виконання даних Правил поведінки.
7.2. Працівники суду зобов’язані мати охайний зовнішній вигляд. Не допускається присутність в робочий час на робочому місці, заходження до приміщення суду в робочий час у спортивному чи джинсовому одязі, шортах, майках, топах, міні-спідницях, одязі з прозорих тканин чи в іншому одязі, що не відповідає правилам прийнятності.
7.3. Відвідувачам у приміщенні суду забороняється кричати, вчиняти сварки між собою та з працівниками суду чи співробітниками СП СМ «Грифон», у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі суддів та працівників суду, висловлювати образи на адреси суддів, працівників суду, співробітників СП СМ «Грифон» та інших відвідувачів суду, виказувати неповагу до суду чи встановлених в суді правил, пошкоджувати будівлю суду та майно суду.
7.4. Відвідувачі у приміщенні суду зобов’язані виконувати вимоги суддів, працівників суду та співробітників СП СМ «Грифон» з питань дотримання громадського порядку та цих Правил, припинення порушення громадського порядку, в тому числі і про залишення приміщення суду.
7.5. У залах судових засідань під час розгляду справ слухачі зобов’язані виконувати вимоги головуючого по справі, дотримуватись тиші під час процесу. Заборонено користуватися мобільними телефонами та входити до зали суду з телефоном з не вимкненими сигналами оповіщення, розмовляти в процесі, допускати будь-які вислови на адресу суду чи учасників процесу, будь-яким іншим чином порушувати порядок у судовому засіданні.
7.6. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання без відповідного рішення суду заборонено.
7.7. У разі порушення відвідувачем громадського порядку чи вимог даних Правил, судовим розпорядником за розпорядженням – голови суду, заступників голови суду, судді складається протокол про адміністративне правопорушення за відповідно та в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
8. Відповідальність за порушення Правил.
8.1. У разі порушення відвідувачем громадського порядку чи вимог даних Правил, судовим розпорядником за розпорядженням голови суду, заступників голови суду, керівника апарату суду або судді складається протокол про адміністративне правопорушення за ст. 1853 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
8.2. Порушення працівником апарату суду вимог даних Правил, тягне за собою дисциплінарну відповідальність.
8.3. Порушення державними службовцями та суддями правил поведінки, визначених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Законом України «Про правила етичної поведінки», тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, кримінальну чи матеріальну відповідальність з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб, визначених Конституцією і законами України.
8.4. У разі порушення черговим співробітником СП СМ «Грифон» вимог даних Правил голова суду або його заступники про факт порушення ставлять до відома начальника СП СМ «Грифон» для вжиття заходів реагування.